Łochowice w Łochowicach

Pewnie większość z nas mieszkańców Łochowic żyje sobie tutaj nie mając świadomości, że posiadamy siostrę. Nie jest to z pewnością bliźniaczka, ale starsza piękna dostojna wieś mieszcząca się  30 km od granicy polsko niemieckiej.

 

Jakiś czas temu sołtys tejże siostry Mirosław Szwed odezwał się do nas i zaprosił reprezentację Łochowic do Łochowic. Tak, więc 9 lipca delegacja rady sołeckiej i stowarzyszenia Łochowice z Przyszłością wybrała się na rekonesans. Po przejechaniu 250 km dotarliśmy do malowniczo położonych Łochowic nieopodal Krosna Odrzańskiego. Z jednej strony okala je jezioro Gibiel, z drugiej Gryżyński  Park Krajobrazowy z trzeciej zaś pola uprawne.Na miejscu okazało się, że uroczystość poświęcona jest 750 leciu powstania Łochowic. W uroczystościach wzięły udział władze powiatu krośnieńskiego osoby zasłużone dla lokalnej społeczności, między innymi marszałek sejmu Józef Zych, który za młodu uczył w łochwickiej szkole.

Przyjęto nas prawdziwie po staropolsku. Jedną z atrakcji była wystawa starych maszyn rolniczych, która doprowadzała naszego sołtysa Jacka do oczopląsu. W związku z tym, że okoliczne lasy należą do terenów typowo łowieckich odbył się również pokaz trofeów myśliwskich. Poczęstowano nas przepyszną dziczyzną i swojskimi wyrobami. Wsparliśmy również loterię, z której dochód był przeznaczony na remont miejscowego kościoła. Po tańcach i swawolach udaliśmy się do przepięknych kwater - dokładny adres Łochowice 32L. Przy tej okazji serdecznie zachęcam do obejrzenia strony www.hubertus2.pl. Następnego dnia po przepysznym śniadaniu zwiedziliśmy dom naszych wspaniałych gospodarzy.

Opuszczając Łochowice wiedzieliśmy, że jeszcze tam wrócimy. Żywimy nadzieję, że tym razem nasi nowi przyjaciele zawitają i do nas.

Na szczegółowa fotorelację zapraszamy do naszej galerii

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież


Nowości i Wydarzenia

Łochowice z przyszłością © 2011